Fulfillment

Osoby, które prowadzą sklepy internetowe, coraz częściej spotykają na swojej drodze nowopowstałe określenia, przykładowo może to być fulfillment. Pojęcie  inaczej oznacza towarowanie, a dokładniej rozwinięcie procesu konfekcjonowania. Dowiedz się, co to jest i w jaki sposób działa. Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

Co warto wiedzieć na temat procesu, jakim jest fulfillment?

fulfillment to usługa, której istotą jest obsługa zamówień przez firmę zewnętrzną. Istotne jest to, że fulfillment prowadzą w szczególności firmy logistyczne. Chodzi tutaj o to, że właściciel sklepu internetowego nie musi samodzielnie wysyłać zamówionych produktów ze swojego magazynu. Dzięki temu firma zewnętrzna obsłuży zamówienie. Warto wspomnieć też o tym, że fulfillment może dotyczyć obsługi całego procesu lub tylko części.

Co warto wiedzieć na temat działania procesu fulfillment?

W przypadku, gdy właściciel lub przedstawiciel sklepu internetowego zamawia w hurtowni dwie palety towaru, którym handluje, to po zawarciu umowy fulfillment produkty trafiają do magazynu firmy logistycznej. Dzięki temu, gdy klient zamówi towar, firma logistyczna dokonuje pakowania towaru, a następnie wysyła paczkę do klienta. Jest to ogromne odciążenie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firma logistyczna, jeśli jest taka wola, może zająć się obsługą reklamacji i zwrotów. Gdy będzie taka potrzeba, nawiąże też kontakt z klientem.

Dlaczego warto skorzystać z usługi fulfillment?

fulfillment przynosi właścicielom sklepów internetowych bardzo wiele istotnych korzyści. W tym przypadku osoby, które prowadzą sklepy internetowe, mogą liczyć na istotne obniżenie kosztów. Po pierwsze nie trzeba zatrudniać osoby do obsługi zamówień, a także wynajmować powierzchni magazynowej. Co więcej, nie trzeba się również przejmować zużyciem sprzętu magazynowego. Cały ten proces jest realizowany przez profesjonalistów. Istotne jest to, że usługa często okazuje się dużo tańsza niż realizacje tego obszaru działalności we własnym zakresie. Firma Perfect Meridian jest jedną z firm, która specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu procesu, jakim jest fulfillment.

Jakie korzyści oferuje swoim klientom współpraca z firmą Perfect Meridian?

Współpraca z firmą Perfect Meridian oferuje klientom wiele istotnych korzyści. Zaliczamy do nich między innymi pomoc w projekcie, produkcji i wykonaniu ekspozytorów, czy standów. Kolejną zaletą jest montaż konstrukcji z uwzględnieniem dowolnej techniki. Można liczyć również na kompletowanie i towarowanie ekspozytorów w dowolnej konfiguracji. Firma pomaga także w montażu ekspozytorów na dedykowanych nośnikach transportowych, oznakowaniu towarów i ekspozytorów zgodnie z wymaganiami dystrybutora lub sieci handlowej. Warto wspomnieć też o zabezpieczeniu na czas transportu, magazynowaniu do czasu transportu, załadunku, transporcie do centrów dystrybucyjnych, magazynów crossdockingowych lub miejsc docelowych.

Dlaczego warto współpracować z firmą Perfect Meridian?

Dzięki współpracy z firmą Perfect Meridian możesz liczyć na perfekcjonizm w całym znaczeniu tego słowa. Firma realizuje swoje zadania z zachowaniem najwyższej staranności i jakości. Należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie etapy prac są nieustannie weryfikowane przez wykwalifikowanych pracowników kontroli. Istotne jest to, że wszelkie czynności się sprawdza i monitoruje. Nad całym procesem czuwa kontroler jakości, który dba o to, aby był on przeprowadzany z uwzględnieniem normy ISO 9001:2015.

Zlecenie procesu towarowania firmie zewnętrznej ma wiele istotnych zalet. Dzięki temu można ograniczyć koszty związane z zatrudnieniem dodatkowego pracownika lub te dotyczące powierzchni magazynowej. Firma Perfect Meridian zatrudnia profesjonalny zespół, dzięki któremu wszystkie zadania wykonywane są na najwyższym możliwym poziomie. W efekcie firma oddająca cześć procesów przedsiębiorstwu zewnętrznemu może ograniczyć koszty, a także czas, który przeznaczy na ważniejsze czynności. Bardziej zaangażuje się w rozwój firmy, a także marketing organizacji i wiele innych zadań.